Eesti eksport Poola, Prantsusmaale, Saksamaale ja Hollandisse

-

Eksport kokku

Eesti ettevõtted eksportisid selle aasta teises kvartalis Poola, Prantsusmaale, Saksamaale ja Hollandisse kaupu ning teenuseid kokku 1 143 miljoni euro eest, mis moodustas kogu Eesti teise kvartali ekspordist 15%. Võrreldes eelnenud aasta sama perioodiga tõusis eksport nimetatud sihtriikidesse 6%. Eesti eksport vähenes tervikuna samal perioodil 5%. Riikide lõikes suurenes ekspordimaht Hollandisse (14,3%), Poola (9,6%) ning Saksamaale (2,5%). Ekspordimaht Prantsusmaale on jäänud samale tasemele.

Kaupade ja teenuste eksport

Ekspordi maht Poola, Prantsusmaale, Saksamaale ja Hollandisse oli suurim 2021. aasta viimases kvartalis. Sihtriikidesse minevast ekspordist moodustab suurema osa kaupade eksport. Teenuste ekspordi maht nimetatud riikide suunal oli samuti suurim 2021. aasta viimases kvartalis. 2023. aasta teises kvartalis kaupade eksport tõusis Hollandisse (17,3%) ning Poola (1,8%) ning vähenes Saksamaale (4,8%) ning Prantsusmaale (8,3%). Teenuste eksport seevastu kasvas kõikidesse sihtriikidesse, neist enim Poola (32,8%).

Eksport kaubajaotiste lõikes

Kaubajaotiste lõikes eksporditi eelmisel aastal Poola, Prantsusmaale, Saksamaale ja Hollandisse enim puittooteid (18%), masinaid ja seadmeid (17%) ja mineraalseid tooteid (13%).

Allikas: https://eas.ee/eesti-eksport-poola-prantsusmaale-saksamaale-ja-hollandisse-2/?utm_source=2023%2F12_newsletter_export&utm_medium=email&utm_campaign=2023_newsletter
Eelmine
Eesti ja Poola majandussuhted II
Järgmine
Tarneklauslid ehk Inkotermid 2020

Lisa kommentaar

Email again: