Leedu ja Eesti Kaubavahetus 2024. aastal: Kasvavad Võimalused ja Väljakutsed

2024 aastal on Leedu ja Eesti kaubavahetus jätkuvalt oluline osa Balti riikide majandussuhetest. Mõlemad riigid on Euroopa Liidu liikmed ja jagavad sarnaseid majanduskeskkondi, mis hõlbustab kaupade ja teenuste liikumist nende vahel. Siin uurime lähemalt, millised on 2024. aasta kaubavahetuse peamised suundumused, väljakutsed ja võimalused.
Loe lisaks

Läti ja Eesti Kaubavahetus 2024. aastal: Trendid ja väljakutsed

2024 aasta on Läti ja Eesti vahelise kaubavahetuse jaoks olnud keeruline, peegeldades laiemalt globaalseid majandustrende ja piirkondlikke väljakutseid. Statistikaameti andmetel on kaubavahetus nii Eesti kui ka Läti vahelisel suunal näidanud märkimisväärset langust, mõjutatuna eelkõige majanduslikust ebastabiilsusest ja muutustest energiaturul.
Loe lisaks

Eksport/Import ja selle mõjud logistikasektorile

Eksport ja import on olnud läbi ajaloo olulised majandustegevused, mõjutades riikide ja ettevõtete majanduskasvu, sotsiaalset arengut ja poliitilist dünaamikat. Täna seisab logistikasektor silmitsi uute väljakutsetega, mis tulenevad globaalsete tarneahelate keerukusest, geopoliitilistest pingetest ja keskkonnanõuetest.
Loe lisaks

Eesti ja Leedu kaubandussuhted 2024. aastal

Eesti ja Leedu vahelised kaubandussuhted on läbi aastate olnud tihedad ja mitmekesised. Nende suhete süvenemist toetavad nii geograafiline lähedus, ajaloolised sidemed kui ka ühisturul osalemine Euroopa Liidus.
Loe lisaks

Eesti ja Läti kaubandussuhted

Eesti ja Läti on Balti riigid, kelle kaubandussuhted ulatuvad sajandite taha ning on aastakümnete jooksul muutunud üha tihedamaks. Pärast Nõukogude Liidu lagunemist ja kahe riigi taasiseseisvumist 1990. aastatel, on nende omavahelised kaubandussidemed kiirelt arenenud ja tänaseks on nad teineteise ühed peamised kaubanduspartnerid.
Loe lisaks

Hollandi transport I

Holland kui Euroopa logistika süda: Avasta SCS Forwarding võimalused

Holland, sageli nimetatud Madalmaadeks, on tuntud oma strateegilise geograafilise asukoha poolest Euroopa südames, pakkudes suurepäraseid transpordi- ja logistikaühendusi. Rotterdami sadam, mis on üks Euroopa suurimaid sadamaid, on oluline logistiline sõlmpunkt, mis soodustab kaupade kiiret ja tõhusat liikumist üle kogu maailma.

Loe lisaks

Veebileht SCS.ee,  palju enamat kui silmale näha

Kui otsite usaldusväärset ja innovaatilist partnerit oma kaupade transportimiseks, siis SCS Forwarding tuli välja innovaatilise veebilehega SCS.ee. Mitte ainult ei paku see leht silmale meeldivat kujundust, vaid on ka rikas funktsionaalsuse poolest, mis teeb sellest tõeliselt kasuliku ressursi nii praegustele kui ka potentsiaalsetele klientidele.

Loe lisaks

Eesti ja Poola kaubavahetus

Eesti ja Poola kaubavahetus: Ülevaade ja Tulevikuperspektiivid

Avastage põhjalik ülevaade Eesti ja Poola kaubavahetusest, uurides majandussuhteid, kaubavahetuse struktuuri ja tulevikuväljavaateid.
Loe lisaks

Riiklikud pühad riikide lõikes

Riiklikud pühad mängivad olulist rolli veoste planeerimisel, kuna need päevad võivad märkimisväärselt mõjutada kaupade liikumise kiirust ja efektiivsust.
Loe lisaks

Eesti ja Tšehhi kaubavahetus

Eesti ja Tšehhi Vabariik, kuigi geograafiliselt kaugel, on aastate jooksul loonud tugeva kaubandussuhte. See side on rahvusvahelise kaubanduse dünaamilise olemuse tunnistajaks, ületades piire ja keeli. Nende kahepoolne kaubandus pakub ülevaadet sellest, kuidas väikesed ja keskmise suurusega Euroopa riigid saavad edukalt tegeleda vastastikku kasulike majandusvahetustega.

Loe lisaks

Eesti ja Poola kaubavahetus

Eesti ja Poola kaubavahetus on aastate jooksul dünaamiliselt kasvanud. Avastage meie põhjalikus artiklis "Poola - Eesti kaubavahetus" nende kahepoolse kaubavahetuse keerukused, peamised kaubad ja tulevikuväljavaated.

Loe lisaks

Eesti – Läti kaubavahetus 2023

2023 aasta novembris jätkus Eesti ja Läti kaubavahetus oluliselt. Statistikaameti andmetel eksportis Eesti novembris kaupu 1,5 miljardi euro väärtuses, samal ajal kui impordi maht oli 1,7 miljardit eurot.
Loe lisaks

Tarneklauslid ehk Inkotermid 2020

Inkotermid on lühendatud kaubandustingimused, mis kirjeldavad ostja ja müüja kohustusi, riske ja kulusid seoses kauba toimetamisega. Need tingimused reguleerivad muu hulgas kauba üleandmise kohta, transpordikulude jaotumist, kindlustuse korraldamist ning importimiseks ja eksportimiseks vajalike dokumentide hankimist.

Loe lisaks

Eesti eksport Poola, Prantsusmaale, Saksamaale ja Hollandisse

Eksport kokku

Eesti ettevõtted eksportisid selle aasta teises kvartalis Poola, Prantsusmaale, Saksamaale ja Hollandisse kaupu ning teenuseid kokku 1 143 miljoni euro eest, mis moodustas kogu Eesti teise kvartali ekspordist 15%. Võrreldes eelnenud aasta sama perioodiga tõusis eksport nimetatud sihtriikidesse 6%. Eesti eksport vähenes tervikuna samal perioodil 5%. Riikide lõikes suurenes ekspordimaht Hollandisse (14,3%), Poola (9,6%) ning Saksamaale (2,5%). Ekspordimaht Prantsusmaale on jäänud samale tasemele.

Loe lisaks

Eesti ja Poola majandussuhted II

Poola ja Eesti on mõlemad Euroopa Liidu liikmesriigid ning neil on tihedad majandussidemed. Poola kaubavahetus Eestiga on aastate jooksul kasvanud, peamiselt tänu kaubandussuhete arendamisele ja majanduslikele reformidele mõlemas riigis.

Loe lisaks

Eesti ja Hollandi majandussuhted II

Holland ja Eesti on mõlemad Euroopa Liidu liikmesriigid ning neil on tugevad majandussidemed. Hollandi ja Eesti kaubavahetus on viimastel aastatel pidevalt kasvanud, tänu kaubandussuhete arendamisele ja majanduslikele reformidele mõlemas riigis.
Loe lisaks

Poola kaubavahetus

Kaubavahetus. Poola on Eestile üks olulisim ja suurim väliskaubanduspartner, olles stabiilselt 7.-8. kohal väliskaubanduspartnerite hulgas.
Loe lisaks

Eesti ja Poola majandussuhted

Poola on Eestile olulisim ja suurim väliskaubanduspartner Kesk-Euroopas, olles stabiilselt 7.-8. kohal väliskaubanduspartnerite hulgas.
Loe lisaks