Eesti – Läti kaubavahetus 2023

-
2023 aasta novembris jätkus Eesti ja Läti kaubavahetus oluliselt. Statistikaameti andmetel eksportis Eesti novembris kaupu 1,5 miljardi euro väärtuses, samal ajal kui impordi maht oli 1,7 miljardit eurot.

Võrreldes 2022. aasta novembriga vähenesid nii eksport (12%) kui ka import (19%) jooksvates hindades. Eesti kaubandusbilansi puudujääk oli novembris 2023 200 miljonit eurot, mis on oluliselt väiksem kui eelmisel aastal.

Peamised kaubad, mida Eesti sel perioodil eksportis, olid elektriseadmed, mis moodustasid 17% Eesti koguekspordist, ja põllumajandustooted ning toiduained, mis moodustasid 12%. Märgatavalt vähenesid mineraaltoodete, sealhulgas elektri eksport. Samuti vähenes puidu ja puidust esemete eksport.

Impordi osas olid novembris 2023 peamised kaubad transpordivahendid, mineraaltooted, elektriseadmed ja põllumajandustooted ning toiduained. Täheldati olulist vähenemist mineraaltoodete, sealhulgas gaasiõlide, ning elektriseadmete impordis.

Eesti peamine ekspordipartner novembris oli Soome, millele järgnesid Läti ja Rootsi. Peamised Lätti eksporditud kaubad olid mineraaltooted, sealhulgas elekter. Impordi osas oli peamine partnerriik Soome, millele järgnesid Saksamaa ja Leedu. Tõenäoliselt olid Lätist imporditud peamised kaubad sarnased varasemate trendidega, sealhulgas maagaas ja toiduained, kuigi novembri 2023 kohta täpseid andmeid ei esitatud.

See andmestik illustreerib jätkuvat tugevat kaubandussuhet Eesti ja Läti vahel, kusjuures mõlemad riigid on teineteise jaoks olulised kaubanduspartnerid. Kaubandusmahtude vähenemist võrreldes eelmise aastaga võib seostada mitmesuguste majanduslike teguritega, mis mõjutavad piirkonda.

Täpsema teabe saamiseks võite külastada ERR News ja Statistikaameti veebisaite.


Eelmine
Tarneklauslid ehk Inkotermid 2020
Järgmine
Eesti ja Poola kaubavahetus

Lisa kommentaar

Email again: